Güncel MANŞET Üniversiteden Haberler

Giresun Üniversitesi’nde 12. Mezuniyet Heyecanı

Törene, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Av. Sabri Öztürk, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, 22. Dönem İstanbul Milletvekili Hasan Aydın, Belediye Başkan V. Osman Süleymanoğlu, Sahil Güvenlik 71. Komutanı Yüzbaşı Fırat Aslan’ın yanı sıra üniversitesinin akademik ve idari personelleri ile mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

Kortej yürüyüşü, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla birlikte başlayan törende TÖMER öğrencileri ile Devlet Konservatuvarı Geleneksel Türk Müziği Halk Oyunları Topluluğu tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisi izleyenlere sunuldu.

Fotoğraf: Giresun Üniversitesi

Programın ilerleyen dakikalarında  Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Giresun Üniversitesi birincisi  Muhammed Güner konuşma yaparak; “ Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar’ sözü ışığında dört yıl önce çıktığımız bu yolda durmadan dinlenmeden ilerledik ve bugünlere geldik. Ailelerimiz ve bizlere emek veren hocalarımızın gururlandığı bir gün. Bugün, bitmez dediğimiz zamanın hızla geçtiği ve uzun bir süreç boyunca büyük emekler verilerek elde edilen başarı meyvelerini toplama günü” duygularını dile getirdi.

Mezuniyet etkinliğinin devamında, Prof. Dr. Cevdet Coşkun kürsüde yerini alarak öğrencilere;  “Bundan sonraki hayatınızda başarılı olmak istiyorsanız sürekli kendinizi geliştirmeye devam etmelisiniz. Vaktinizi iyi değerlendirmeli sürekli araştırmalı, sorgulamalı, yenilikleri takip etmeli, hedeflerinizden sapmadan kararlı bir şekilde yolunuza devam etmelisiniz” mesajlarını verdi.

Coşkun’un  üniversitenin gelişimiyle ilgili;  “Üniversitemiz 13 fakülte, 6 yüksekokul, 13 meslek yüksekokulun da görev yapan 63 profesör 60 doçent 340 doktor öğretim üyesi, 316 öğretim görevlisi ve 155 araştırma görevlisi toplam 934 öğretim elemanı ile kadrosunu geçtiğimiz yıla göre daha da güçlendirmiştir. Bugün 4 bini önlisans, 2 bin 500 lisans ve 500 de yüksek lisans olmak üzere toplamda 7 bin öğrencimizi üniversitemizden mezun ederek uğurluyoruz” konularından da bahsetmesiyle sözü Giresun Milletvekili Cemal Öztürk devraldı. 

Öztürk, “Aslında işin en zor tarafını bitirdiniz. Ama şunu ifade etmek isterim ki önünüzdeki daha zorlu bir süreç. Bu zorlu süreci aşmak için gerekli olan enstrumanları da yine hocalarımız size armağan etti.  Kendinizi yenilediğiniz takdirde, değerlerimize sahip çıktığınız müddetçe başarılı olacaksınız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların bitimiyle dereceye giren üniversitesi birincisi Eğitim Fakültesi PDR bölümünden Muhammed Güner’e Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları , üniversite ikincisi Tirebolu İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Aysel Şen’e Milletvekili Cemal Öztürk ve üniversite üçüncüsü Görele Uygulama Bilimler Yüksekokulu Bankacılık ve Finans bölümünden Alabbas Azadov’ a Giresun Milletvekili Av. Sabri Öztürk tarafından ödüllerin ve plaketlerin takdim edilmesiyle Giresun Üniversitesi birincisi Muhammet Güner adını yaş kütüğüne çaktı.

Dereceye giren öğrencilerin beraberinde spor müsabakasında başarı elde eden ÜNİLİG Türkiye Şampiyonu GRÜ Erkek Voleybol Takımı adına takım kaptanı Cüneyt Üçüncü, Türkiye 3.’sü Kadın Voleybol Takımı adına takım kaptanı Hava Aşık, boksta Türkiye 2.’si Resun Coşan,  Judoda Türkiye 3.’sü Emine Polat, Furkan Şişcioğlu ve Talha Enes Arıoğlu ile Mai-Thi Türkiye 3.’sü Mehmet Baltutan’a Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan ve  Belediye Başkan V. Osman Süleymanoğlu tarafından plaketleri taktim edildi.

Program, mezun öğrencilere temsili diplomalar dağıtıldıktan sonra bayrak yürüyüşü yapılarak bayrağın etrafında hilal oluşturan öğrencilerin geri sayım ile keplerini havaya atmasıyla son buldu.

Haber: Nagehan Merve Emiroğlu / Sevgi Ağdaş /  Pınar Yılmaz

Fotoğraf: Kübra Beyza Kaçmaz / Talha Mümin Çakmak

yorum sayısı 135

Yorum yapmak için buraya tıklayın