anasayfa Eğitim Güncel gunimedya MANŞET Üniversiteden Haberler

Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi’nde mezuniyet heyecanı

Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi 2021-2022 akademik yılı mezuniyet töreni ile öğrencilerini mezun etmenin gururunu yaşadı. Fakültenin bahçesinde yapılan mezuniyet töreni; öğrencilerin aileleri, Rektör Yardımcısı Hüseyin Peker, Tirebolu Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Aydın ve Dekan Vekili Prof. Dr.  Nazım Elmas’ın katılımıyla gerçekleşti.

Mezuniyet töreni fakülte bahçesinde gerçekleştirildi. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas yaptı. Elmas konuşmasında misafirleri selamladı. Konuşmasının ardından, yakın zamanda kaybettiğimiz Hayrettin Orhanoğlu hocamız rahmetle anıldı.

Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Nazım Elmas mezuniyet töreni konuşmasını yapıyor

“Bütün ümidim gençliktedir” 

Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Aydın, Mustafa Kemal Atatürk’ün  “Bütün ümidim gençliktedir” sözü ile mezun öğrencilere hitap etti. Programı izleyen misafirler ve öğrenciler, Atatürk’ün anlamlı sözlerini coşkuyla karşıladı. Aydın konuşmasında öğrencilere Tirebolu’yu unutmamalarını, baskılara ve zorluklara karşı direnmelerini öğütledi. Atatük’ün gençliğe hitabesinde dediği gibi “Muhtaç olduğunuz kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur” diyerek sözlerini bitirdi.

“Girişken olmalısınız”

Rektör Yardımcımız Hüseyin Peker, mezun öğrencilere “Nerde olursanız olun, hangi görevi yaparsanız yapın, işinizi en güzel şekilde özenerek yapın. Dürüst iş yapmak çok önemlidir. El değil, iş bilinciyle hareket etmelisiniz. Kendiniz için istediğinizi, diğer bireyler içinde istemelisiniz. Tabi çok çalışkan olmanız gerekiyor. Hayata olumlu bakmalısınız. İyimser olmalısınız. Girişken olmalısınız. Cesaretli olmalısınız. Bunları devam ettirdiğiniz sürece mutlaka hayatta başarılar üretebileceksiniz. Elbette bazı hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Ama asla umutsuzluğa kapılmayın. Allah bir kolaylığını verir” dedi. Törene katılan ailelere fedakarlıkları için, öğretim elemanlarına öğrencileri hayata hazırladıkları için teşekkür etti. Rektör yardımcısı “Tekrar kutluyorum. Gelecekle ilgili hayat boyu başarılar diliyorum. Yolunuz açık olsun diyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” diyerek sözlerini bitirdi.

 

Mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri verildikten sonra kep töreni ile mezuniyet programı sona erdi.

 

Haber: Ali Topaloğlu