Fakülteden Haberler MANŞET

Giresun Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Topluluğu 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı

Tirebolu İletişim Fakültesi öğrencilerinin kurmuş olduğu Giresun Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Topluluğu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak amacıyla “Mesleğinde İlk Kadınlar Sergisi” düzenledi.   

Bu etkinlik kapsamında fakültenin kadın öğrencilerine, akademisyenlerini, çalışanlarına içerisinde kadınlara ithafen günün anlam ve önemini belirten cümlelerin bulunduğu zarflar dağıtıldı. Sergide mesleklerinde ilkleri başarmış, çeşitli alanlarda öncülük etmiş kırk başarılı kadının bulunduğu gravür tablolar sunuldu.

Öğrenciler dağıtmış oldukları zarfların içerisine Mustafa Kemal Atatürk’ün “Şuna inanmak lazımdır ki, dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir”, Elizabeth Gilbert’in “Kadınlar, zor zamanlarda bile güçlerini koruyan kırılmaz birer incidir”, Nora Ephron’un “her şeyi bir kenara bırakın ve hayatınızın kurbanı değil, kahramanı olun”, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey kahraman Türk kadını sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın” gibi sözleri yerleştirdi.

Muhabir: Müge İDİĞ/ Nesrin KESKİN