Fakülteden Haberler MANŞET Üniversiteden Haberler

Giresun Üniversitesi İlk Kez Aydın Doğan’da

Aydın Doğan Vakfı  tarafından  gerçekleştirilen 29. Genç İletişimciler Yarışması Yeditepe Üniversitesi İnan Kıraç Salon’unda düzenlenen tören ile sahiplerini buldu.

Fakültemiz Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi Fatma Kapusuz  ‘’Bir Kadının Yüreğindeki Saklı Emek’’ adlı yazısı ile kadın kimliğini taşımanın ne kadar zor ama bir o kadar da güçlü bir durum olduğunu geniş bir perspektif ile ele almış ve  Haber-Haber Araştırma kategorisinde  üçüncülük ödülüne layık görülmüştür.

Yarışmaya, 42 üniversitenin İletişim Fakültelerinden Yazılı, Görsel, İşitsel, Reklam, Halkla İlişkiler ve İnternet Yayıncılığı dallarında 1087 öğrencinin 917 çalışma ile katıldığı yarışmada, 25 üniversiteden 102 öğrenci 59 proje ile ödüle değer görüldü.

Açılışta Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner’in konuşması ile başlamış ve Yeditepe Üniversitesi Kurucusu ve Onursal Başkanı Bedrettin Dalan ile devam etmiştir.  Daha sonra Aydın Doğan Vakfı (ADV) Kurucusu ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Aydın Doğan Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, Yeditepe Üniversitesi Kurucusu ve Onursal Başkanı Bedrettin  Dalan, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Canan Aykut Bingöl, Doğan Holding İcra Kurulu Başkanı Yağmur Şatana, ADV Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, ADV Yönetim Kurulu Üyesi Erol Çamur, ADV Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Vural, Yeditepe Üniversitesi Kurucu Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Billur Ülger, Doğan Holding Genel Sekreteri Ayhan Sırtıkara, Hürriyet Gazetesi köşe yazarları Ertuğrul Özkök, Sedat Ergin ve Deniz Zeyrek, Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş, Hürriyet Reklam Direktörü Zeynep Tandoğan, Hürriyet Dijital İçerik Koordinatörü Emre Kızılkaya, CNN TÜRK Haber Genel Yayın Yönetmeni Ferhat Boratav, Aslı Öymen ve Şafak Ongan’ın da aralarında bulunduğu Doğan Medya Grubu yöneticileri, duayen gazeteci ve televizyoncu merhum Mehmet Ali Birand’ın eşi Cemre Birand ödüllerini öğrencilere sırasıyla taktim ettiler.

Tören, emeklerinin karşılığını sektörün önemli insanlarıyla tanışarak ve ödüllerini onların ellerinden alarak taçlandıran öğrencilerin ve tüm katılımcıların kokteyl ve konsere katılımlarıyla sona erdi.

 

 

 

yorum sayısı 201

Yorum yapmak için buraya tıklayın