MANŞET

Giresun Üniversitesi bu yılda coşkuyla öğrencilerini mezun etti

Sadık Ahmet BUZTAŞ

Giresun Üniversitesinin 2022-2023 akademik yılı mezuniyet etkinliği dün 16.30 sularında Hüseyin Avni Alparslan Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Normal şartlarda Giresun üniversitesinin Güre Yerleşkesinde yapılması planlanan mezuniyet töreni kötü hava şartları sebebiyle Hüseyin Avni Alparslan Kapalı Spor Salonuna alındı. Tören için heyecanlı olan yeni mezunlar etkinliklerin düzenleneceği alana saatler öncesinden akın etti. Bazı fakülte öğrencileri kendi fakültelerine özel pankart ve materyallerle etkinliğe katıldı.

Açılışında Bulancak Mehteran takımının dinletisinin yapıldığı etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Ardından üniversitenin konservatuvar  öğrencilerinden Samet Koç orada bulunan bütün öğrenci ve aileler için Saz eşliğinde türküler seslendirdi. Etkinlikteki dinletiler bu şekilde son bulmadan hemen ardından Giresun’a özel halk oyunları gösterisi düzenlendi. Yer yer salonda bulunan sıcaklık yüzünden düşen enerjiler halk oyunları esnasında çalan müziklerle yeniden toparlandı. Müziğe daha fazla dayanamayan öğrenciler buldukları boş alanlarda horon tepmeye başladı.

Etkinlikte depremde hayatını kaybeden üniversite öğrencileri de, yakınları hayatını kaybetmiş olan insanlarda unutulmadı. Onlar içinde anma konuşması yapıldıktan sonra Üniversite 1.’si Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık bölümünden Kübra Özel konuşma yapmak üzere kürsüye davet edildi. Konuşması esnasında eğitimin zorlu süreçlerinden ve geleceğiyle ilgili umutlarından bahseden Özel, konuşmasını ailesi ve öğretmenlerine teşekkür ederek sonlandırdı.

Giresun Üniversite 1.’si Kübra Özel

Üniversite 1.’sinin yapmış olduğu konuşmadan sonra Giresun üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can konuşma yaparak, üniversite 1. 2. ve 3.’süne hediye ve plaketlerini sundu. Ardından mezuniyet kep atma töreniyle sonlandırıldı.

Tirebolu İletişim Fakültesi 1.’si Ahmet Bilge ve 2.’si Güzide Abdioğlu

Muhabir: Zeynep KAYA

Foto-Muhabiri: Sadık Ahmet BUZTAŞ