Eğitim MANŞET Üniversiteden Haberler

Giresun Üniversitesi 8 bin Öğrenci Alacak

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, “Üniversitemiz kurulduğu günden beri hızla gelişmektedir. Üniversitemiz, bugün 13 fakülte, 3 enstitü, 6 Yüksekokul ve 13 Meslek Yüksekokulu ile hizmet vermektedir. YÖK’e yapılan başvurumuz sonucunda 2018 akademik yılında üniversitemize 500’ü yeni bölümler olmak üzere toplamda 8 bin 500 kontenjan verilmiştir” dedi.

Lisans Programı Arttı

Giresun Üniversitesi’nin lisans ve ön lisans programlarının arttığını da açıklayan Rektör Coşkun, “Bulancak Kadir Karabaş UBYO ‘ya Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Sağlık Bilimleri UBYO’ya Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik ,Çocuk Gelişimi, Fizyoterapi, Diyaliz, Perfüzyon Teknikleri, Spor Bilimleri’ne Antrenörlük Eğitimi ve Mühendislik Fakültesine Makine Mühendisliği olmak üzere 8 bölüm ilk defa öğrenci alacak” diye konuştu.

Bölgenin ve ülkemizin ihtiyaçlarını gözeterek yeni programların açıldığını kaydeden Rektör Çoşkun,”Giresun’u İç Anadolu ‘ya bağlayacak tünellerin yollarının yapılmaya başlaması, yine bölgemizdeki demiryolu projeleriyle liman gümrük sahalarımızın önem kazanacak olmasına yönelik açtığımız Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü buna bir örnektir” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HHALK Gazetesi/ GİRESUN

1 yorum

Yorum yapmak için buraya tıklayın

  • Hello very cool site!! Guy .. Beautiful .. Superb .. I will bookmark your blog and take the feeds also…I am satisfied to seek out a lot of useful information here in the publish, we want develop extra strategies in this regard, thanks for sharing.