MANŞET Spor

“1. Onur Ödülleri” Sahiplerini Buldu

Giresun Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen   “1’inci Onur Ödülleri Programı” 20 Aralık 2017 tarihinde  Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Törende UEFA Onursal Üyesi olan Şenes Erzik, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Gazeteci – Spor yorumcusu Haldun Domaç’ın da aralarında bulunduğu birçok Giresunlu spor camiasındaki isimlere ‘ Onur ’ ödülü verildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Giresun yöresine ait türkülerin çalınması ile devam etti. Giresun Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü öğrencilerinin “Giresun Karşılama” oyununa eşlik etmesi ile izleyenler eğlenceli anlar geçirdiler.

Programın açılışında konuşan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun,  “Giresun Üniversitesi öğrencisi, akademik kadrosu, personeli ile 35.000 kişilik bir aile. Son iki yıldır açıklanan tüm bilimsel ve akademik sıralamalarda üniversitemizin büyük bir yükselişi söz konusudur. Üniversite öğrencilerimiz 18 spor müsabakasına katılıp 14’ ünden madalya almıştır. 93 öğrencimiz bu etkinliklere katılmıştır. Spor Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen bu programda sizleri aramızda görmekten onur duyuyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Törende ilk ödülü alan UEFA Onursal Üyesi Şenes Erzik çocukluğu ve gençliğiyle ilgili anılarını dinleyicilerle paylaştı.  24 yıl UEFA yönetim kurulunda görev yaptığını ve bunun kırılmasının zor olduğunu belirtti. Erzik,  “Buraya davetiniz beni çok duygulandırdı. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” ifadeleriyle sözlerini noktalarken mikrofonu Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek devraldı.

 Özbek,  “Konu spor olunca benim için önemli olan Galatasaray. Bu kulübün temelinde 500 yıllık bir kültürün getirdiği değerler var. Galatasaray aynı zamanda bu ülkeye sporu getiren kurumdur. Dolayısıyla aklınıza hangi spor gelirse başlangıç noktası Galatasaray Lisesidir. Böyle bir kulübün başkanı olmak bana onur veriyor ve Giresunlu olarak siz değerli kardeşlerimle bu onuru paylaştığım için ayrı onur duyuyorum ve Giresunlu olduğum için hep onur duyacağım” diyerek ödülünü Rektör Coşkun’un  elinden aldı. Daha sonra Giresun Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü öğrencilerinin hediyelerini kabul etti.

Programda Yeşil Giresun Belediyespor Kulübü Başkanı olarak ödül alan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’da basketbol dışında diğer spor dallarıyla uğraştığını ama şu an kendisinin basketbol spor kulübü başkanlığını yaptığını söyleyerek konukların yüzünü güldürdü.  Giresun’un spor hayatına katkı sağlayacaklarını söyleyen Aksu, programı düzenleyen herkese teşekkür ettikten sonra ödülünü aldı.

 

Ödül töreninin diğer önemli konuğu Gazeteci ve Spor Yorumcusu Haldun Domaç konuşmasına, “Merhaba” diyerek başladı. “Merhaba demek benden size zarar gelmez demektir. O yüzden herkese merhaba.  Bu kent Topal Osman’ı, Domaçoğlu Hasan’ı çıkarmış bir kent. Bu kentin evladı olmaktan her zaman gurur duyacağım. Çok değerli bir üniversitede bulunuyorsunuz ve bu onur ödülüne beni layık gördüğünüz için çok teşekkür ederim. Son sözüm “İyi ki Giresunluyum!” 

Ödülünü Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Soylu’dan alan Haldun Domaç, Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü öğrencilerininde çeşitli hediyelerini kabul etti.

Onur ödüllerinden sonra Ünilig’de iki yıl üst üste şampiyon olan Giresun Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ve başantrenörü Yrd. Doç. Dr. Kürşathan Dönmez, Ünilig Şampiyonu Giresun Üniversitesi Voleybol Erkek Takımı ve başantrenörü Öğr. Gör. Ferhat Büyükkalkan, Güreşte 96 kiloda Ünilig Türkiye şampiyonu olan Burak Çakır ve güreş takımı başantrenörü Yrd. Doç. Dr. Şevki Kolukısa’da ödüllerini aldılar.

Programa onur konuğu olarak davet edilen fakat işlerinin yoğunluğu nedeniyle katılamayan Milli Savunma Bakanı  Nurettin Canikli ile Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk de gönderdikleri telgraflarla salondaki davetlilere selamlarını ve teşekkürlerini ilettiler.

Gerçekleşen 1. Onur Ödülleri töreni, toplu fotoğraf çekimi ile sona ererken, törenin ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yapılan canlı yayında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Fotoğraf: Muhammed Topaloğlu

yorum sayısı 150

Yorum yapmak için buraya tıklayın