Fakülteden Haberler MANŞET

Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram ve Canan Akdağ Öğrencilerimizle Mesleki Tecrübelerini Paylaştı

Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 4.sınıf öğrencileri Dr.Öğr.Üyesi İsmail Cem Feridunoğlu tarafından verilmekte olan Yerel Medya dersi kapsamında mezun olmalarına az bir zaman kala Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram ve fakültemiz yüksek lisans öğrencisi Canan Akdağ ile  bir araya gelerek  gazetecilik ile ilgili tecrübelerini dinleme fırsatı elde ettiler.

Bayram ve Akdağ yaklaşık bir saat süren aktivitede geleceğin genç gazeteci adaylarıyla Giresun Yerel Medyası, Gazetecilik mesleğinde kalite olgusu, kendini geliştirmek, diğer iletişim fakültesi mezunlarından farklı olmak, habercilik ve eski gazete basım teknikleri üzerine gözlemlerini ve deneyimlerini paylaştılar.

Bekir Bayram, gazetecilik mesleğinde kendine has haber atlatma tekniklerini ve Giresun Yerel basınının yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Konuşmasını geleceğin genç gazeteci adaylarına küçük nasihat ve tavsiyelerde bulunarak sonlandırdı.

Canan Akdağ ise, gazetecilik mesleği ruhunu taşıyan bir ailede dünyaya geldiğini ve mesleğe çok daha küçük yaşlardan beri ilgi duyduğunu ifade etti. Hazırlamış olduğu sunum ile eski basım tekniklerinin nasıl işlediğini, eskiden bir gazete basmanın ne kadar zor ve zahmetli olduğunu anlattı. Tüm bu tecrübelerini, bir dönem ailesinin mülkiyetinde bulunan, Yeni  Giresun Gazetesi deneyimlerine dayanarak anlatan Akdağ, konuşmasını Yerel Medya’nın önemine vurgu yaparak tamamladı.

Haber: Sultan Mişe

Fotoğraf: Hüseyin Büyük