anasayfa Güncel gunimedya MANŞET

Giresun Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay basın mensupları ile buluştu

Fotoğraf: Seda Nur Güllü

Giresun Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, bugün 10 Nisan Polis Haftası öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kızılay, Türk Polis Teşkilatı’nın 177. Kuruluş yıl dönümünü görevini hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygı ilkelerinden ödün vermeden fedakârca yerine getiren tüm teşkilat mensuplarının gününü kutladı.

Basın mensuplarıyla karşılıklı fikir alışverişinde bulunan Kızılay, göreve başladığı süreçten bu yana yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler vererek Giresun’da yaşanan sorunlara değindi. Sorunlardan ve çözüm süreçlerinden bahseden Emniyet Müdürü Saruhan, Giresun’un Karadeniz’de huzur kenti olmaya aday bir şehir olacağını sözlerini ekledi.

“Trafik, Giresun için büyük problem oluşturuyor”

Giresun’un en büyük sorunlarından biri olan trafik sorunları hakkında açıklama yapan Kızılay, göreve başladığı 8 aylık süreçte şehir içi trafiği hiç bir yapısal değişiklik olmadan yüzde 30 hızlandırdıklarını ifade ederek Türkiye genelinde bu rakamın ortalamanın üstünde olduğunu söyledi. Ayrıca Kızılay, yapılan denetimler sonucunda yaralanmalı kazaların Temmuz ayında yüzde 37 iken, Şubat ayında yüzde 9’a düştüğünü, maddi hasarlı kazaların yüzde 31’ den yüzde 22’ye düştüğünü belirtti. Toplu taşıma araçlarına da değinen Kızılay, il merkezinde 247 tane dolmuşun bulunduğunu ve 51 noktada dolmuş denetimleri yaptıklarını belirtti.

Alkol sebebiyle kazalar artıyor

Asayiş şubelerine gelen bildiriye göre, yaşanan olayların genel olarak alkol kullanımına bağlı yaşandığı söylendi. Ayrıca asayiş olaylarını aydınlatmada da Giresun’un 9’uncu sırada olduğunu belirten Kızılay, bu rakamın Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu ifade etti. Giresun İl Emniyet Müdürü Saruhan, “Toplumumuz için alınan önlemlere titizlikle uymamız gerekmektedir” diyerek sözlerini tamamladı.

Fotoğraf: Seda Nur Güllü

Toplantı, İl Emniyet Müdürü’nün yaptığı açıklamalar sonrasında toplantıya katılan basın mensuplarına teşekkürlerini iletmesiyle son buldu.

 

Haber: Zeynep Sanrı- Seda Nur Güllü