MANŞET

Giresun depremzedeler için seferber oldu

Kahramanmaraş depreminin yaralarını sarmak için tüm Türkiye’de olduğu gibi Giresun’dan da afet bölgesine yardım gecikmedi. Yaklaşık 60 araçlık yardım konvoyu deprem illerine ulaşmak üzere bu sabah yola çıktı. 

22 Ağustos 2020 tarihinde yaşadığı sel felaketinin acılarını hala unutamayan Giresun’dan, depremi yaşayan başta Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Hatay olmak üzere afet bölgelerine yardım eli uzandı.

Bu kapsamda başta Giresun Valiliği, Giresun Belediye Başkanlığı, kaymakamlıklar, ilçe belediye başkanlıkları, kamu kurum ve kuruluşları, STK’lar, özel sektör ve hayırsever vatandaşlar tarafından deprem bölgesine gönderilmek üzere  ihtiyaç malzemesi toplandı.  Giresun Valiliği koordinasyonunda, 18’inde arama kurtarmada kullanılacak iş makinası yüklü toplam 54 tır ve kamyon, 5 minübüs,kamyonetten oluşan konvoy bu sabah yola çıktı. Bunun için düzenlenen törene Vali Yardımcısı Davut Sinanoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Özgür Özer, İl Emniyet Müdürümüz Recep Güzelyazıcı daire amirleri, kurum ve kuruluşların temsilcileri ve konvoyda bulunanların aileleri katıldı.

Deprem bölgesine gönderilen araçların içerisinde iş makinalarıyla birlikte başta su, gıda, kıyafet, çocuk bezi, mama, hijyen ürünleri, medikal ürünler, jeneratör, ilaç, battaniye ve ısıtıcı gibi temel ihtiyaç malzemeleri bulunuyor.

GÜNİMEDYA HABER AJANSI