AKTUEL anasayfa Güncel gunimedya Kültür-Yaşam

Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu’ndan Yeni Oyun

9 Aralık Cuma günü saat 20.00’de Vahit Sütlaş Tiyatro sahnesinde yapılacak olan ‘Kuyruklu Yıldız Altında’ adlı oyunun galasında ilk perdeye tiyatro severlerin yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu başarılı oyunlarıyla tiyatroseverlerin beğenisini kazanırken yeni bir oyun daha çıkartarak gösterime hazır hale getirdi. Güner Sümer’in uyarladığı, Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın kaleme aldığı iki perde müzikli komedi oyunu Kuyruklu Yıldızın Altında’da Nevin Dizdar, Atakan Atlar, Ayşegül Yenal, Erdoğan Cüneyt Kamanoğlu, Emre Aydın gibi oyuncular yer alırken Genel Sanat Yönetmenliğini Özden Aydın, Yönetmenliğini Hasan Hüseyin Karabağ ve Yönetmen Yardımcılığını Harun Murat Aydın üstlendi. Her hafta Cuma günü saat 20.00’da sahne alacağını bildirerek bütün tiyatroseverlerin davet edildiği oyunun konusunu şu şekilde özetleniyor;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1910 yılında Birinci Dünya Savaşı’nın hemen öncesinde, dünya dertlerle uğraşırken İstanbul’da bunlardan nasibini alır. Halley kuyruklu yıldızı yörüngesi gereği dünyaya yakın geçer. Halk arasında felaket söylentileri yayılırken bir konakta hayatın akışı içinde insanlar hırs, tutku ve günlük dertleriyle boğuşmaktadır. Yaşlı ve zengin Makbule Hanım, servet avcısı Vassaf Bey’e gönlünü kaptırır. Aile bireyleri bu dertten nasıl kurtulacaklarını düşünürken mahalleliye konu çıkmıştır. Mahalle tipleri, sınıf ve kültür farklılıkları eski İstanbul yaşantısı için arzı endam ederler.

Muhabir: Elif KÖG