MANŞET

GİRESUN-ADIYAMAN KARDEŞ ŞEHİR OLDU

Giresun Belediye Meclisi Mart ayı toplantılarına başladı. Gündemindeki maddeler görüşen meclis oy birliğiyle alınan kararla deprem felaketi yaşayan iller arasında yer alan Adıyaman ile Giresun’un kardeş şehir olmasını kararlaştırdı.

Giresun Belediye Meclisi Belediye Başkan Vekili Hasan Yılmaz başkanlığında toplanandı. Gündem maddelerinden birisi de deprem ve yarattığı sonuçlardı. Yapılan konuşmaların ardından gündeme alınan Giresun’un Adıyaman’la kardeş şehir olması konusu oy birliğiyle kabul edildi.

ADIYAMAN HALKINA DESTEK…

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ülkemizde büyük iki deprem yaşanmış ve 11 ilimiz bu depremden etkilenmiş olup, binalar yıkılmış, çok sayıda can kayıpları ve yaralılar olmuştur. Böyle büyük bir afetin meydana getirdiği tahribatın giderilmesi için devletimiz, yerel yönetimlerimiz ve milletimiz birlik beraberlik içinde deprem bölgesine arama kurtarma ve acil ihtiyaçların karşılanması ve yaraların sarılması konusunda üst düzeyde iş birliği ve yardımlaşma duygusu içinde çalışmaya başlamıştır. Bu kapsamda Adıyaman ilimizdeki belediyelerimize ve belde halkına destek olmak amacıyla ’Belediye, belediye sınırları dışında yangın ve doğal afetler meydana gelmesi durumunda, bu bölgelere gerekli yardım ve destek sağlayabilir’ hükmü gereğince Adıyaman ilinin ilimiz ile kardeş şehir olması için karar alarak, ihtiyaç duyulan alanlarda malzeme, mal, hizmetin temin edilerek Adıyaman iline ulaştırılması kararlaştırılmıştır.”

Giresun Belediye Meclisi Mart ayı boyunca toplantılarına devam edecek.
GÜNİMEDYA Haber Ajansı