MANŞET

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesinden “İletişim Müzesi”

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesinin kuruluşunun 25.yılı etkinlikleri kapsamında şimdiye kadar kullanılan iletişim materyaller ve çekilen fotoğraflar sergiye açıldı.

Elazığ’da bulunan Fırat Üniversitesi 25 Yıldır eğitim veriyor. Fırat Üniversitesi Rektörlüğü ve İletişim Fakültesi dekanlığı organizasyonunda İletişim Fakültesinin kuruluşunun 25. Yılı çerçevesinde Doç. Dr. Yunus Namaz, öğretim görevlisi Recep Bağcı ve fotoğraf sanatçısı Feridun Şelale tarafından “İletişim Müzesi Açılış Töreni ve Fotoğraflarla Yaşayan Harput” konulu fotoğraf sergisinin açılışını gerçekleştirildi.
Müzede, baskı kalıpları, matbaa, haberleşme araçları ve basin yayın materyalleri sergileniyor.
Vali Ömer Toraman, açılışta yaptığı konuşmada, İletişim Fakültesinde 25 yıldır emek veren yöneticilere teşekkür etti.
Fırat Üniversitesinin sadece Elazığ’ın değil, bölgenin ve Türkiye’nin göz bebeği bir üniversite olduğunu ifade eden Toraman,
“Pek çok alanda çok başarılı noktalara gelmiş bir üniversite. İletişim Fakültesinin de 25 yıllık bir geçmişinin olması sektöründe önemli bir ekol olduğunu işaret eder. Bu kadar çok insan yetiştirmiş olması çok büyük bir avantajdır, fakültemiz açısından. İletişim sektörü çok gelişen ve büyüyen bir alan. İnanılmaz derecede yayılan bir sektör. Bugün teknoloji, dijitalleşme ve internetle beraber çok daha büyüdü. Etkisi zaten hep vardı, büyüyerek de devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’da İletişim Fakültesinde böyle bir müzenin açılmasının önemli olduğunu dile getirdi .

Muhabir: Gökçe BAYDAR