anasayfa çevre Güncel gunimedya Kültür-Yaşam MANŞET Yerel Yönetim

Fındık adası geliyor

Ticaret Borsası ve Ortahisar Belediyesi ortaklığı ile düzenlenen, her ülkeden çeşitli fındık gelecek olan örnek bahçe, Trabzon’da açılacak. 

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç,TTB Meclis Başkanı Nevzat Özer, Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan ve yönetim kurulu üyeleri bir araya geldi. Gerçekleşen görüşmede tarım ve hayvancılıkta üretim , kaliteyi arttırma konusu görüşüldü.

Başkan Ahmet Metin Genç, yaptığı konuşmada, TTB’yi yaptıkları fındıkta verim ve kaliteyi arttırma çalışmaları için tebrik ederek, geçen yıl bu konu üzerinde işbirliğine başladıklarını söyledi. Genç, “Birlikte kuracağımız fındık adası dünyada tek olacak. Burada sadece Türkiye’de değil, dünyada üretilen tüm fındık çeşitlerinin yer aldığı bir model bahçe oluşturulacak” dedi. Fındık bakım ürünlerine yönelik de çalışmalara yapılacağını belirten Genç, tarım ve hayvancılıkta da üretimi teşvik edeceklerini ve ihracat yaparak Türkiye’ye döviz kazandırmanın hesabını yapacaklarını dile getirdi. TTB Meclis Başkanı Nevzat Özer ve Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, her türlü projeleri ilgili kurumlar ile yapmayı tercih ettiklerini belirtti.

Muhabir: Yaren Sude FİDAN