Fakülteden Haberler

Fakültemizde Türk Halk Müziği Programı Gerçekleştirildi

Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Öğrencilerini Koruma ve Eğitimi Geliştirme Derneği ve Okul Dekanlığının işbirliğiyle hazırlanan Giresun Belediyesi Konservatuvarı Türk Halk Müziği Korosu konseri 15 Mart 2017 Çarşamba günü saat 19.00’da fakültemiz konferans salonunda gerçekleşti.

Türk Halk Müziği Koro şefi Hasan Şahin ve konservatuvar şefi Muzaffer Aslan önderliğinde konser Erzincan halayı ile başladı. Sonrasında çeşitli halk müziği ezgilerimizle ve Karadeniz türküleriyle devam etti.

Konser bitimine yakın seyircilerin ısrarı ile Aşık Veysel’in “Uzun ince bir yoldayım” eseri herkesin katılımıyla söylendi. Devamında ise Giresun karşılaması oyunu ile coşkulu anlar yaşandı.

Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. Bayram Kaya, Koro şefi Hasan Şahin’e, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’ya ve sanatçılara çiçek takdimi ile teşekkür etti. Konuşmasında her 15 günde bir Türk halk müziği korosu konserlerini istediğini ve yetenekli öğrencilere destek verilmesi gerektiğini ifade etti. Okulumuza bir müzik odası hediye ettiğini söyleyerek CHP Başkanı Vehbi Güvercin’e de şükranlarını sundu.

Kaya, Dekan yardımcımız Yrd. Doç. Dr. Cem Feridunoğlu ve okulumuzun kurucu üyelerinden Şaban Aydın Aslan’ı sahneye çıkartarak büyük çaba sarf ettikleri için teşekkür etti.

Koro Şefi Şahin, “Sayın dekanımızın ricası bizim için emirdir. Daha güzel bir etkinlikte görüşmek üzere hoşçakalın” diye sözlerine son vermeden önce seyircilerin de enerjisinin çok yüksek olduğunun altını çizerek memnuniyetini dile getirdi.

 

yorum sayısı 140

Yorum yapmak için buraya tıklayın