Fakülteden Haberler

Fakültemizde Nevruz Konseri

Giresun Üniversitesi Konservatuvarı Müzik Topluluğu 22 Mart 2017 Çarşamba akşamı saat 19:00’da Fakültemiz konferans salonunda “Nevruz Konseri” etkinliği gerçekleştirdi.

Giresun Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Geleneksel Türk Müziği Bölüm başkanı ve öğretim görevlisi Ceren Demirok’un yönetiminde hazırlanan gece, konservatuvar öğrencileri Şahin Çakır ve Ceren Özdemir’in muhteşem tango şovu açılışı ile başladı. Topluluk üyeleri Nihal Çelik ve Burak Taşdemir’in ön şarkı sunumunun ardından topluluk başkanı iktisat öğrencisi Esra Çamkerten solistliğinde türküler seslendirilerek devam etti.

Bağlamada Fatih Tekin, kemanda Burak Demir, perküsyonda Mustafa Güney’in, gitarda Resul Çınar’ın bulunduğu orkestra ise dinleyicilere keyifli bir müzik şöleni yaşattı.

Osman Bülbül’ün tulum çalması ile daha da hareketlenen gece,  Fakültemiz Dekanı Prof Dr. Bayram Kaya ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Betül Karagöz’ün etkinliği hazırlayan öğrencilere teşekkür belgesi vermesi ile son buldu.

[huge_it_slider id=”27″]