Fakülteden Haberler

Fakültemiz Öğrencilerinden Tiyatro Gösterimi: Ayrılık Davulu

Fakültemiz Konferans Salonunda 7 Mart 2017 Salı günü saat 18:00’de Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Topluluğunun hazırlamış olduğu “Ayrılık Davulu” isimli bir tiyatro oyunu sergilendi.

Çanakkale Savaşı yıllarını anlatan oyun Fahri Şirin tarafından kaleme alınarak Yasemin Alemdaroğlu yönetmenliği  ile hayat buldu.

Giresun halkının Kop Dağlarında verdiği mücadele ve dönemin zorluklarına değinen oyunun bazı sahneleri yürekleri dağlasa da, bazı sahneler ise izleyenleri kahkahaya boğdu.

Milli Mücadele döneminde Karadeniz Bölgesi Giresun yöresinde oluşturulan ve Kurtuluş Savaşı’mıza çok önemli katkılar sağlayan Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan ve tüm şehitlerimizin anısına adanarak  hazırlanan oyunun ardından sahneye çıkan yönetmen Yasemin Alemdaroğlu ve Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Cem Feridunoğlu oyun hakkında kısa yorumlar yaparak oyuncuları tebrik ettiler.

“Ayrılık Davulu ” Oyunu Tirebolu Halkı ile Buluştu

Fakültemizin öğrencilerinin Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Topluluğunun adı altında hazırlamış olduğu “Ayrılık Davulu” isimli tiyatro gösterisi 9 Mart 2017 Perşembe akşamı saat 20.00’de bu kez Tirebolu halkı için oynandı.  Halkın yoğun ilgi gösterdiği oyun, izleyiciden büyük beğeni topladı.

 

Tugay Kocatürk tarafından hazırlanan Oyunun Afişi
[huge_it_slider id=”23″]

yorum sayısı 97

Yorum yapmak için buraya tıklayın