Fakülteden Haberler MANŞET

Fakültemiz Dekanı ve Öğrencilerin Buluşması

Fotoğraf: Nilay Topal

Prof. Dr. Nazım Elmas konuşmasına 2017- 2018 eğitim yılı bahar döneminde Tirebolu İletişim Fakültesi idari personeli ve öğrencileriyle bir arada bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu, Ankara’ da TRT Genel Müdürlüğüyle yaptıkları işbirliği görüşmelerinden ve fakülteyle ilgili hedeflenen yatırımlardan bahsedeceğini  söyleyerek başladı.

Fotoğraf: Nilay Topal

Hayatın Kurgusu” adlı sunumuyla öğrencilere seslenen Elmas; erkeklerde yüzde 39 ve kadınlarda ise yüzde 40 okuma oranının olduğunu, her dört gençten birinin İnternet kullandığını ve gençlerin nelerden mutlu olduğuna değindi. İnsana dair;  Üreten insanın üretmeyen insanın, hak eden insanın hak etmeyen insan gruplarının arasında insanın nerede yer alması gerektiği noktasının altını çizerek  “Ferhat ile Şirin” , “Leyla ile Mecnun” kahramanlarından örneklemelerde bulundu.

Fotoğraf: Nilay Topal

Prof. Dr. Elmas, Tirebolu İletişim Fakültesi akademik kadrosunun  birçok İletişim Fakültesine göre çok seçkin olduğunu ve bu değerin bilinmesi gerektiğini dile getirdi. Teknoloji bağlamında, animasyon hocalarıyla bir oyun kurgulanması gerekliliğini öğrencilere ileterek; hayatta başarı edinmenin yolunun şahsiyetli olmaktan geçtiğini vurguladı.

Fotoğraf: Nilay Topal

Animasyon hocalarının hazırladığı Hacivat ve Karagöz çalışmalarıyla ilgili TRT Genel Müdürlüğüyle görüşüldüğünü ve çocuk dairesine senaryo gönderileceğini bununla birlikte İletişim Fakültesi öğrencileriyle birlikte uzman kişilerin de eşliğinde TRT’ de yayınlanmak üzere üretilmiş olacağını aktarırken fakültedeki gelişmelerle ilgili olarak;  yakında televizyon ve radyo yayınlarının faaliyete gireceğini, gazeteye yönelik  atölye çalışmalarının başladığını , bütün yarışma platformlarına katılımların olmasını istediğini söyledi. Yüksek lisans ve akademi isteyenler için  ise ALES ve YDS noktasında hedeflerin belirlenmesini gerekliliği konusu üzerinde durdu.

Fotoğraf: Nilay Topal

Elmas ayrıca Tirebolu İletişim Fakültesinin ilçede olmasını değerlendirerek ilçede yer almasını  fırsata çevirmenin öğrencilerin elinde olduğunu ve fakültenin adının bir marka olacağını söyleyerek konuşmasını sonlandırırken öğrencilerden gelen soru ve istekleri Bölüm Başkanlarıyla birlikte yanıtladı.

Fotoğraf

yorum sayısı 49

Yorum yapmak için buraya tıklayın