Güncel MANŞET Üniversiteden Haberler

!f Bağımsız Filmler Festivali Giresun’ da

Fotoğraf: Onur Gül

Bu yıl ikincisi düzenlenen İf Kare Bağımsız Film Festivali kapsamında gerçekleşen ” Kadın Var! Hayat Var! konulu film gösterimleri Giresun Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda 24-25 şubat tarihlerinde gerçekleştirildi.

33 şehirde aynı anda gösterilen filmler, Giresun Üniversitesi öğretim görevlisi Arzu Kurşun‘ un kurduğu sinemacılar derneği önderliğinde Giresun ‘da sinema seveler ile buluştu. Geçen seneye göre daha tematik olarak gerçekleşen festivalin konusu bu yıl kadınlardı. Festivalin birinci gününde;  ” Ava, Dans Eden Kızlar ve Yüzleşme ” ikinci gününde  ise;  “Jane ve Kötü Kız ” adlı filmler gösterildi. Genel olarak kadınların kendileri ve toplum ile mücadelesini ele alan film gösterimlerinin ardından festivalin merkezi olan İstanbul’a  canlı yayın aracılığıyla bağlanılarak oyuncularla kısa bir söyleşi yapıldı.

Fotoğraf: Onur Gül
Fotoğraf: Onur Gül
Fotoğraf: Onur Gül

!f Bağımsız Filmler Festivalinin gelmesini sağlayan ve bu festivalleri Giresun ‘da gelenekselleştirmeyi hedefleyen Arzu Kurşun, farklı film gösterimlerinin önümüzdeki üç ay boyunca devam edeceğini belirtti.

yorum sayısı 1.057

Yorum yapmak için buraya tıklayın