anasayfa Eğitim Fakülteden Haberler Güncel gunimedya MANŞET Üniversiteden Haberler

Esra Öden’in Eğitim Başarısı

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden Esra Öden üniversite dördüncüsü olarak mezun oldu. 3.86 ortalama ile Eğitim Fakültesi ve Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı birinciliğiyle Yüksek Onur öğrencisi olarak seçildi.

Giresun Üniversitesinin dördüncüsü olan Öden, ayrıca Eğitim Fakültesi ve Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı birincisi olmanın sırrını bize anlattı. Öden, 8 Şubat 1999 tarihinde Giresun da doğdu. İlköğretim, Lise ve Üniversite Eğitimini Giresun da tamamlayan Öden; İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesinde Adalet bölümünden onur öğrencisi olarak mezun oldu.

Eğitim hayatı boyunca birçok başarıya imza atan Öden, lisans eğitimi devam ederken bölümüyle ilgili birçok sertifika programı ve seminere katıldığını ifade etti. Aynı zamanda robotik kodlama ve Fen, Teknoloji, mühendislik ve Matematik ( STEM) Eğitmeni olduğunu, orta seviye İngilizce bildiğini dile getirdi.

Bana rakip olarak bir başkasını değil, kendimi görüyorum

Başarının bir sırrı olup olmadığı sorusuna cevap veren Öden; “Başarımın sırrı ileriyi düşünerek planlı bir şekilde çalışmam. Bana rakip olarak bir başkasını değil, kendimi görüyorum. Sınavlar olsun, geleceğe yönelik planlar, hedefler olsun hep kendimle yarışıyorum. Planlı ve istekli bir şekilde çalışan kişiler başarıyı yakalayabilir” biçiminde yanıtladı.

Mutlak başarı için anne ve babasına iyi dileklerde bulunan Öden; “Bu zamana kadar maddi- manevi desteklerini hiç esirgemeyen canım annem ve babama çok teşekkür ederim” ifadesini kullandı.

Öden, Giresun Üniversitesinde okuyarak akademik hem teorik hem de pratik olarak bölümü ile ilgili detaylı bilgilere sahip olduğunu ve mesleğe hazır hale geldiğinin de altını çizdi. “Kişiliğim açısından da onların güler yüzü, sonsuz sabır ve hoşgörüsü sayesinde birçok başarıyı yakaladım. Bu vesileyle tüm öğretmenlerime buradan bir kez daha teşekkür ederim” sözünü ekledi.

 

Mezun olduğu için çok mutlu olduğunu belirten Öden, Giresun Üniversitesinin mezuniyet sonrası öğrencilere iyi hizmet verdiğine dair dikkat çekti. “Üniversite ile mezunlar arasında etkili bir iletişim var. Bir sorunumuz ya da bir problemimiz olduğunda kesinlikle cevapsız kalmıyoruz. Her şartta sorularımız ve problemlerimiz çözüm odaklı, etkin bir iletişim altyapısı olduğunu” söyledi.

AYFER TUNÇDEDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geleceğe dair hedefleri

Gelecek ile ilgili olarak hedefinin akademik kariyer yapmak olduğundan söz eden Öden, aynı zamanda 2022 Eylül ayının sonunda KPSS sınavına gireceğini ve İngilizce seviyesini arttırmayı planları arasına koyduğunu belirtti.

 

Muhabir: Ayfer Tunçdede