MANŞET

Engelli asansörünün dijital kartlarını çaldılar

Hırsızlar sınır tanımıyor. Şimdi de engellilerin kartlarına okutarak bindikleri üst geçit asansörünün panelini çaldılar.

Bu ilginç olay Giresun’da meydana geldi. Engellilerin araçlarıyla birlikte sahil yolunun karşısına geçmeleri için spor salonun olduğu yerdeki üst geçite konulan asansörünün dijital kartları kayboldu. Emniyet müdürlüğü ekiplerinin yaptığı inceleme sonunda kartların çalındığı belirlendi.

KARTLAR VE PANELİ SÖKÜP GÖTÜRMÜŞLER

Giresun Belediyesi’nden yapılan açıklamada bir süre önce hayırseverlerin katkılarıyla Üstgeçit Engelsiz Ulaşım Asansörü kurulduğu hatırlatıldı. Bu asansörlerin çalışmadığı ihbarı üzerine emniyet ve zabıta ekipleri asansörün olduğu üst geçitte inceleme yaptı. Bunun sonucunda asansörden 2 adet ana kart ve 2 adet sürücü kartının  mekanik panolarından söküldüğü ve 40 Bin TL’lik kamu zararı olduğu tutanakla tespit edildi.  Ardından kartları çalan kişi ya da kişilerin yakalanması için adli soruşturma başlatıldı.

Belediyenin açıklamasında, asansörün en kısa zamanda hizmete gireceği belirtilerek, “Gerekli malzeme tedarikinden sonra Üst Geçit Engelsiz Ulaşım Asansörümüz yeniden aktif hale getirilecektir.

Bu vicdan dışı hareketi sergileyen şahıs ya da şahısların tespiti için gerekli adli soruşturma başlatılmış olup, süreci hassasiyetle takip etmekteyiz. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız” ifadelerine yer verildi.
GÜNİMEDYA Haber Ajansı