anasayfa Güncel MANŞET

“Dünyayı güzellik ve sevgi kurtaracak”

Sahra Kız Öğrenci Yurt Müdürü Serap Sezginer ve yurt öğrencileri öncülüğünde sokak hayvanlarına mama yardımı etkinliği gerçekleştirildi.

Sahra Kız Öğrenci Yurdu Tirebolu’da ve Kuşkaya’da sahipsiz sokak hayvanlarına mama yardımı yaptı. Serap Sezginer ve öğrenciler tarafından mamalar sokak hayvanlarının kolaylıkla ulaşabileceği yerlere dağıtıldı. Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi ve Espiye Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin de katıldığı bu etkinlik, sokak hayvanlarının aç kalmamasına yönelik farkındalık sağladı.

Son zamanlarda barınaklarda ki hayvanlara yapılan şiddete karşı tepki gösteren öğrenciler, sokak hayvanlarını kendi elleriyle besleyerek oyunlar oynadı.

Sonraki günlerde de Sahra Kız Öğrenci Yurdu olarak mama yardımına devam edeceklerini belirten Sezginer “Dünyayı güzellik ve sevgi kurtaracaksa, herkes birey olarak kendi payına düşen sorumluluğun farkındalığıyla dilsiz canlıları sıklıkla ziyaret etmeli” ifadelerini kullandı.

Hayvan Hakları İzleme Komisyonu’nun açıkladığı 2020 yılı raporuna göre; Türkiye’de 1 milyar hayvanın yaşam hakkı elinden alınırken, 22 milyon hayvan insanlar tarafından şiddete maruz kaldı. Caydırıcı cezaların olmaması nedeniyle bu şiddetlerin artış gösterdiği öğrenildi.
Hatırladığımız üzere ülkemizde geçtiğimiz günlerde, Konya’daki bir hayvan barınağında ortaya çıkan acı görüntüler Türkiye’yi ayağa kaldırmış büyük tepki toplamıştır.
Hayvan sever vatandaşlar hayvana karşı şiddetin önüne geçilmesi için ise yasaların tekrardan düzenlenmesini bekliyor.

Muhabir: Seda Nur Güllü

yorum sayısı 5

Yorum yapmak için buraya tıklayın