Kültür-Yaşam MANŞET

Doğu Karadeniz’de Bir İlk

Damızlık Birliği üyeleri ve veteriner hekimlerin Giresun Merkez Abacıbükü mevkiinde açtığı Özel Hayvan Hastanesi 23 Eylül 2019 tarihinde hizmet vermeye başladı.

Veteriner Hekim Doğancan Kamanoğlu hastane ve cihaz donanımı olarak; Karadeniz Bölgesi’nde tek olduklarını, yedi veteriner hekim ve altı veteriner teknisyeni ile tam kadro hazır bulunduklarını belirtirken, açıldığı ilk on gün içinde beş önemli ameliyatı da başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerini söyledi. Devamında, sahipsiz sokak hayvanlarını da unutmayan bir hastane olduklarını ve onların tedavilerinde indirim uyguladıklarını da önemle vurguladı.

Kamanoğlu son olarak şu ifadeleri kullandı:

“Sokak Hayvanlarına  İndirim”

“İlaç masrafı hariç diğer tüm tedaviler için sokak hayvanlarına %50 indirim uygulayan hastane, tecrübeli hekimleri ile dostlarımıza kapılarını sonuna kadar açıyor”

 

“Hayvanlarını Götüremeyecek Durumda Olanlara Evde Hizmet”

Yetkililerden edinilen bilgilere göre; acil durumlarda hayvanlarını hastaneye götüremeyen vatandaşlara evde hizmet verilmekte. Bunun yanı sıra hastanenin aracıyla alınıp tedavi için hastaneye de götürülüyor.

Ayrıca; bir veteriner hekimin hastanede hazır bulunup diğer veteriner hekimlerin sahada büyükbaş hayvanlara hizmet verdiği suni tohumlama, küpeleme gibi işlemleri yaptığı gezici araçları da bulunan hastane, beklenilenin üzerinde talep gördü.