Güncel MANŞET

CHP’nin İlçe Başkanı Seçildi

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Tirebolu İlçe Örgütü 37. Olağan Kongresi Tirebolu Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

Giresun Milletvekili Necati Tığlı’nın Divan Başkanlığına seçildiği kongrede, Şefik Durdu ve Sadiye Himoğlu’da Divan Başkan Yardımcısı olarak seçildiler.

Fotoğraf: Muhammet Fazlıoğlu

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede; faaliyet raporu ve kesin hesap raporu açıklandı. Önceki dönem Milletvekili Eşref Karaibrahim, Giresun İl Başkanı Fikre Bilge, Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır, İl Genel Meclis Üyesi Ömer Cebeci gündemin 6. maddesi kapsamında dilek ve temennilerini dile getirdiler.

Fotoğraf: Muhammet Fazlıoğlu

Devamında 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde başarı gösteren Gençlik Kolları Başkanı Kemal Devrim Bayrak, Kadın Kolları Başkanı Fatma İyice ve İyi Parti Tirebolu İlçe Başkanı Erdinç Bektaş’a teşekkür amacı ile plaketleri takdim edildi.

İlçe Başkan adayları sırasıyla söz alarak seçim vaatlerini belirtti. Aday olan isimlerden Mustafa Karadeniz adaylıktan çekildiğini açıklarken Fatma İyice, Emin Aydın ve Kaya İhtiyaroğlu Divan Kurulu tarafınca kesin aday olarak belirlendiler.
Sıra seçim aşamasına gelince ise Kurul Başkanı Bilal Kalafatoğlu tarafınca oy kullanma işlemi başlatıldı.

Fotoğraf: Muhammet Fazlıoğlu

“Yeni Dönem İlçe Başkanı Fatma İyice”

79 delegeden 70 kişinin oy kullandığı seçimin sonuçlarına göre; Emin Aydın sarı liste ile 13 oy, Kaya İhtiyaroğlu mavi liste ile 23 Oy, Fatma İyice beyaz liste ile 34 oy aldı.

Kesin sonuçlara göre yeni dönem İlçe Başkanı Fatma İyice seçildi.

Fotoğraf: Muhammet Fazlıoğlu

Fatma İyice’nin seçilmesi ile asil yönetim listesinde bulunan; Sadiye Himoğlu, Abdullah Takır, Kemal Devrim Bayrak, Hüseyin Olgun, Reyhan Bal, Fahri Köksal, Cemal Kizir, Ramis Dursun, Şuayip Demir ve Zekiye Coşkun yeni görevi devraldılar.

İyice’nin listesinde İl Delegesi seçilen kişiler ise şu şekildedir:

Burhan Takır, Fatma İyice, Mustafa Karadeniz, Abdullah Takır, Temel Cırıt, Mehmet Karadeniz, Fahri Köksal, Şefik Durdu, Ahmet Altay, Hayrettin Memiç, Şahin Gedik, İsmail Yanık ve Kemal Cebeci.

 

Haber:Metehan Özğür

1 yorum

Yorum yapmak için buraya tıklayın