Fakülteden Haberler

Çatışmacı Bireyden İletişimci Topluma

Fakültemiz kuruluşunda büyük emek veren onursal Dekan Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu, 01 Kasım 2016 Salı günü saat 11’de konferans salonumuzda “Çatışmacı Bireyden İletişimci Topluma” konulu bir konferans gerçekleştirdi.

Dekanımız Prof. Dr. Bayram Kaya’nın açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu konuşmasında yaşadığımız toplumun gittikçe çatışmaya sürüklenmesi sebebiyle iletişimcilere çok büyük görevler düştüğünün, iletişimsizliğin beraberinde getirdiği geçimsizlikle başlayan çatışmaların iletişim kurabilen bir toplum modeli ile önlenebileceğinin, çatışmacı değil, iletişimci bir toplum olması gerektiğinin, çatışmada dinlemenin, empatinin, beden dilinin, kişinin kendi kişilik yapısını sorgulaması gerektiğinin öneminden bahsetti.

Kendi çalışmaları sonucunda elde ettiği bilgilere göre çeşitli çatışma sebeplerinden söz eden Karahasanoğlu uzlaşım tekniklerine de değindi ve hayatından örnekler vererek dinleyicileri bilgilendirdi. Konuşmanın ardından kürsüye çıkan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Cevdet COŞKUN günün anısına hazırlanmış olan hediyeyi Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu’na takdim ederek iletişime değer verdiğini belirterek Tirebolu İletişim Fakültesini Üniversitemizin göz bebeği olarak tanımladı.

[huge_it_slider id=”15″]