Güncel MANŞET Yerel Yönetim

Bisikletçiler, Barış Pınarı Harekatı İçin Pedal Çevirdiler

Fotoğraf: Soner Özel

Giresun ve Ordu Bisiklet Topluluğu, Barış Pınarı Harekatı’na destek olmak ve şehitleri anmak adına Giresun’un Piraziz ilçesinde bir araya geldi.

Fotoğraf: Soner Özel

Olumsuz hava şartlarına rağmen yaklaşık 30 kilometre pedal çeviren 16 ile 45 yaş aralığında 50 bisikletçi, Giresun’un merkezine ulaşarak İl Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti. Jan. Albay Muhammet Sevinç’e Türk Bayrağı armağan ederek desteklerini dile getirdiler.

Fotoğraf: Soner Özel
Fotoğraf: Soner Özel

Etkinliğin devamında; Ordulu grubun ayrılmasıyla Atatürk Meydanı’nda toplanan bisikletçiler adına grup antrenörü Gülcan Turan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ülkemiz, sınırındaki terör koridorunu yok etmek için oradalar. Operasyona düğüne gider gibi giden askerlerimize çok büyük bir minnet borçluyuz. Bütün şehitlerimize rahmet diliyorum. Aynı zamanda bu turu yapmamızda gerekli izinleri çıkarmamızı sağlayan Giresun Valiliği’ne, sorunsuz şekilde Piraziz’den buraya gelmemiz için önlem sağlayan Giresun Emniyeti’ne, tura katılan Çotanak Bisiklet Grubuna ver Ordu bisikletçilerine teşekkür ediyoruz”

Fotoğraf: Soner Özel

Ayrıca bisikletleriyle Giresun’a giden topluluk, yol boyunca Piraziz ve Bulancak İlçe Jandarma Komutanlıkları’nı da ziyaret etti.

Haber: Beyza Arslan

1 yorum

Yorum yapmak için buraya tıklayın