Fakülteden Haberler MANŞET

Belgesel Sinemacılar Birliği İkinci Kez Fakültemizde

Belgesel Sinemacılar Birliğinin üniversiteler arası düzenledikleri ” Belgesel Film Proje Geliştirme ve Sunum Atölyesi ” çalışmalarının ikinci ayağı 20-21 Kasım tarihleri arasında fakültemiz konferans salonunda  gerçekleştirildi.

Fotoğraf:Çağla Gürdap

Çalışmanın ikinci aşamasında öğretim üyeleri; Mustafa Ünlü, Peri Johnson , Bingöl Elmas ve Sibel Tekin  öğrenciler tarafından hazırlanan belgesel projelerinin  sunumlarını ve kısa filmlerini izleyerek tek tek değerlendirdi. Eleştiri ve yorum eşliğinde projelerin nasıl geliştirilebileceği, nelerin eklenip çıkarılabileceği, başka bir boyut kazandırılıp kazandırılamayacağı ve projenin niteliklerinin hangi yönde olması gerektiğinin üzerinde durarak öğrencilere projelerini sunmaları için bir şans daha verildi.

Fotoğraf: Çağla Gürdap
Fotoğraf:Çağla Gürdap

Tüm bunların ardından proje sahibi öğrenciler projeleri üzerinde tekrar düşünüp, gerekli değişiklikleri de dikkate alarak sunumlarını tekrar gerçekleştirdiler. Bu bölümde fakültemiz öğretim üyeleri Mesut Coşkun, Nedim Serhat Bilecen ve Gökhan Toptepe de jüri üyeleri arasında yer aldı. Sunumlar esnasında gerekli sorular tekrar jüriler tarafından öğrencilere yöneltildi, eleştiriler ve yorumlar yapıldı.

Fotoğraf: Çağla Gürdap
Fotoğraf: Çağla Gürdap

Sunumların bitmesiyle birlikte mikrofonu Mustafa Ünlü devraldı. Ünlü, sunum sırasında jest ve mimiklerin doğru kullanımı, karşıdaki jüri üyelerini ikna etme  gibi gerekliliklere değindi. Çalışmanın üçüncü ayağının ise okulumuzdan projesi seçilen iki öğrenci ile beraber İstanbul’ da 14-15 Aralık tarihleri arasında gerçekleşeceğini ve buradaki iki günlük süreç içerisinde seçilen öğrencilerin yurt içi ve yurt dışından gelen profesyonel kişilerle tanışma ve projeleri hakkında görüşme fırsatlarının olacağını belirtti.

yorum sayısı 1.724

Yorum yapmak için buraya tıklayın