Fakülteden Haberler MANŞET

Belgesel Sinemacılar Birliği Fakültemizde

Belgesel Sinemacılar Birliğinin üniversiteler arasında “Belgesel Film Proje Geliştirme ve Sunum Atölyesi” çalışmaları kapsamında fakültemiz konferans salonunda 9-10 Ekim tarihlerinde  Radyo Televizyon ve Sinema bölümü başta olmak üzere diğer bölümlerinde katılımlarıyla bir atölye çalışması gerçekleştirildi.

Belgesel Sinemacılar  Birliği öğretim üyeleri Mustafa Ünlü, Peri Johnson ve Bingöl Elmas’ın katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilere,  amacın konuyla ilgilenenlerin  hayata ve dünyaya bakış açılarının da yer alacağı bir film taslağı oluşturmak olduğu ve en beğenilen iki proje sahibinin İstanbul Büyük Belgesel Film günlerine davet edileceği belirtildi. Şiirsel Belgesel;Güneşsiz, Açıklayıcı Belgesel; Human ve 12 Eylül, Katılımcı Belgesel; Bu Şarkı Kimin, Yansıtıcı Belgesel; Pippaya Mektubum, Gözlemleyici Belgesel; Melegonlu Superman olmak üzere beş adet belgesel türlerinden söz edilen etkinlikte, filmler gösterildi ve bunların üzerine konuşmalar yapıldı. İzlenen filmler ve belgeseller sonucunda sahnenin artık çalışma içerisinde yer alacak bireylere kalacakları üzerinde vurgu yapılırken öğrencilere projelerini geliştirirken zorluk çekmemeleri adına yardımcı  formlar dağıtıldı.

Fotoğraf:Çağla Gürdap

Ayrıca Mustafa Ünlü “Tirebolu’nun bir hikaye cenneti olduğunu ve birçok malzeme toplanabileceğini” söyledi. Üç aşamadan oluşan atölye çalışmasının ikinci ayağı ise kasım ayı içerisinde gerçekleştirilecek.

Fotoğraf:Çağla Gürdap

 

 

 

yorum sayısı 7.020

Yorum yapmak için buraya tıklayın