çevre Eğitim gunimedya MANŞET

Başkan Şenlikoğlun’dan ikametgah çağırsı

 

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu  Giresun’da yaşayan ancak ikametgahı farklı illerde bulunan vatandaşlara çağrıda bulundu .

İkametgâh aldırma işlemi 31 Aralık itibariyle sona ereceğini ve yıl sonunda adrese dayalı nüfus kayıt sistemi kapsamında 2022 yılı nüfus sayımının açıklanacağını vatandaşlara anımsatan Başkan  Şenlikoğlu , merkezi bütçeden belediyelere nüfus oranlarına göre mali kaynak aktarıldığını altını çizerek belirtti.  Farklı nedenlerden dolayı ikametgahları köylerde veya başka yerleşim yerlerinde bulunan vatandaşların yaşadıkları adres kayıtlarını almaları gerektiğini hatırlattı.

 

Başkan Şenlikoğlu, ” Giresun Üniversitesindeki öğrencilerimizin ikametgahlarını Giresun’a aldırmaları durumunda ; Üniversiteli öğrencilere yönelik yaptığımız hizmetlerin niteliği de artacaktır” dedi .

Şenlikoğlu konuşmasında, “Bilindiği üzere belediyemizin en büyük gelir kaynağı İller Bankasın’dan aldığı paydır. Bu da şehrimizde resmi olarak ikamet edenlerin sayısına göre belirlenmektedir. Belediyemizin İller Bankasın’dan alacak olduğu payın artması, hizmet kalitemizin artması anlamına gelmektedir. Şehrimizi sizlerin gösterdiği katkılarla daha da modernleştireceğiz. Vatandaşlarımızın ikametgahlarını şehir merkezine aldırmaları şehrimiz için büyük önem taşıyor. Alınan her ikematgah; şehrimizin gelişimi ve vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmetlerin kalitesinin artışına katkı sağlayacaktır. Bu konuda Giresun’da yaşayan tüm vatandaşlarımızın gerekli hassasiyet ve özeni göstereceğine inanıyorum “dedi.

Muhabir :Emir Morkoç