MANŞET Yerel Yönetim

Avrupa Şampiyonu Tirebolu’da

Badminton dalında Avrupa şampiyonlukları bulunan Avni Kertmen, Tirebolu Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan Ortaokulu’nda öğrencilerle buluştu.

Programın açılış konuşmasını yapan okul müdürü Ömer Göbel; “Bazen size çok bağırdığımız, çok kızdığımız ve sinirlendiğimiz zamanlar olabiliyor. Hayatınızın ne kadar kolay ve ne kadar zor olduğunu sizlere hissettirmek istiyoruz. Yapılan seminerin amacı bu. Bugün de özel bir misafirimiz var. Çok özel yerlerde çalışıyor ve özel yerlerde bulunmuş müthiş bir hayat hikayesi var” ifadelerini kullanarak sözü Avni Kertmen’e bıraktı.

Fotoğraf: Yahya Danacı

5 Dünya 11 Avrupa şampiyonluğu bulunan  Kertmen;  hayatının ilk yıllarında badminton oynayan çocukları izlediğini ancak ne olduğunu  bilmediğini ve salonda kendisine deneme şansı verildiğinde topa vuramadığını söyledi. Daha sonra Belçika’da bir turnuvaya götürüldüğünü ve orada Alman rakibini yenerek turnuvada ikinci olması sonucu kendisine cesaret geldiğini de ekledi.

Devamında, günümüzde gençlerin top oynarken veya herhangi bir işi yaparken ‘Ne kazanacağım?’ düşüncesine karşı fikir veren Kertmen “ Hemen para düşünülmemeli. Hedefin yukarıda tutulması gerekiyor. Bunun sonucunda zamanla para zaten o kişiyi bulacaktır.

Etkinlik öğrencilerden gelen soruların yanıtlanmasıyla son bulurken Ömer Göbel tarafından Kertmen’e katılımları için çiçek takdim edildi.

Fotoğraf: Yahya Danacı

Kertmen ayrıca ‘Sizin sırrınız nedir?’ sorusunu da şu şekilde yanıtladı: “Gerçekten çalışın. Gerisi kendiliğinden geliyor. Çalışmanızın sonucunda bir gün bu emeğiniz birinin gözüne batıp dikkatleri üzerine çekecektir.