Adliye anasayfa Güncel gunimedya MANŞET

Avukat Maden’e Veda

Önceki gün beyin kanaması geçirerek hastaneye kaldırılan ve tedavisi yoğun bakımda süren Giresun Barosu’na kayıtlı Avukat Kadir Maden, hayatını kaybetti. Maden için  bugün görev yaptığı Giresun Adliyesi’nde tören düzenlendi.

TABUTUNA CÜBBESİ VE TAKIMININ BAYRAĞI KONULDU

Ölümü ilde büyük üzüntü yaratan Avukat Maden, son yolculuğuna Giresun Adliyesi önünden uğurlandı.  Burada düzenlenen törene; Maden’in ailesi, yakınları, avukat arkadaşları, hakim, savcılar, siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı.

Törende Kadir Maden’in tabutunun üzerine avukatlık cübbesi, kuruculuğunu ve başkanlığını yaptığı dönemde amatör lige çıkmasını sağladığı bir köy takımı olan Boztekkespor forması konuldu.

 

 

 

 

 

 

 

Baro Başkanı Soner Karademir, törende yaptığı konuşmada meslektaşının başarılı bir ceza avukatı olduğunu ve bütün Giresun halkı tarafından sevilen birisi olduğunu vurgulayarak, “kaybından büyük üzüntü duyuyoruz.Yeri doldurulmayacak bir insandı” dedi.
Avukat Maden, daha sonra Boztekke köyünde kılınan cenaze namazının ardından aynı yerdeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Giresun spor, siyaset alanının yakından tanıdığı 51 yaşında hayatını kaybeden Avukat Kadir Maden, evli, 2 çocuk babasıydı.

Editör: Dilek Yağcı