MANŞET

Avrasya Üniversitesi öğrencilerinden kan bağışı farkındalık etkinliği

Farkındalık yaratmak amacıyla, Avrasya Üniversitesi öğrencileri tarafından “Kızılay Kan Bağışı” organizasyonu düzenlendi. Etkinlikte kan bağışının önemi hakkında bilgiler verilirken, gönüllü öğrenciler de kan bağışı yaptı.

Avrasya Üniversitesi Gastronomi ve Aşçılık Kulübü öğrencilerinin Ömer Yıldız Yerleşkesinde organize ettikleri etkinlikte, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğr. Gör. Emre Murat organizasyon hakkında “Sosyal sorumluluk bilincini arttırmak amacıyla Kızılay kan bağışı etkinliği düzenliyoruz” dedi.

Meydana gelen kazalar ve buna benzer tehlikeli durumların kan ihtiyacını arttırmakta olduğunu belirten Murat, yetkililerin Trabzon’un kan ihtiyacının yüksek bir oranda olduğu söylediğini ve bu etkinliği, sorumlulukları ve kan bağışı hakkında bilinci öne çıkarmak adına yaptıklarını belirtti. Avrasya Üniversitesi olarak kan bağışına çok büyük önem verdiklerini belirtirken, “Kan bağışı hayat kurtarır” sözleriyle bağışın önemini vurguladı. Öğrencilerin büyük ilgisi ile devam eden etkinlikte, farkındalık adına çekilen videolar da sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

 

Muhabir: Yaren Sude FİDAN