MANŞET Yerel Yönetim

AK Parti Giresun 6. Olağan İl Kongresi

Kongreye Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ,İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AKP İl Başkanı  Aytekin Şenlikoğlu’nun yanı sıra Giresun,Ordu,Samsun,Trabzon ve Rize milletvekilleri ile çok sayıda belediye başkanı da katılım gösterdi.

Fotoğraf: Betül Özdemir

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına “Beğenmedikleri OSÖ Zeytin Dalı Harekatı’nda 302 şehit verdi” cümlesini ile CHP’yi eleştirerek başladı.Ayrıca harekatın başından bu yana 3747 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisini de verdi.

Fotoğraf: Betül Özdemir

Cumhurbaşkanı konuşmasının devamında: “Bir metal yorgunluğu var dedim. Bunu aşmamız lazım. Afrin harekatıyla bir diriliş harekatı içine girdik. Hep daha yükseğe çıkmak ve ilerisine gitmek için çaba harcadık. Oy oranımız %50 olsa bile yerinde saymak  başarı değildir. AKP başkalarıyla değil kendi yarattığı sonuçlarla yarışmıştır. Ülke düşmanlarına Osmanlı tokadı indirecek bir zafere koşmak istiyoruz.”dedi.

Fotoğraf: Betül Özdemir

Her an seçime hazır olan bir siyasi hareket ve dertlerinin parti değil dava olduğunu dile getiren Erdoğan, “2019’da AKP ve MHP olarak yapmış olduğumuz cumhur ittifakı ile Türk siyasi hayatını gelmiş geçmiş en yüksek oy oranı ile tanıştıracağız. 2019 seçimlerinde sandıkları patlatacak milletin ve ümmetin beraberliğini ileriye taşıyacağız. Biz hizmetleri  hayata geçirirken dünyanın en çapsız muhalefet partisiyle de uğraşıyoruz. Ana muhalefet partisi  FETÖ’nün  eline tutuşturduğu paçavralarla siyaseti ele almaya çalışıyor. Bunlar PYD’ye  terör örgütü demek için elimizde yeterli delil yok  tezini savunuyorlar. Afrin operasyonunu başka türlü  sabote etmenin çabasına düşüldü. ÖSO’daki kardeşlerimize iftiralar atarak  Zeytin Dalı Harekatı’nın başarısını gölgelemek istediler .Bunlar PYD,YPG’ye verdikleri desteği ÖSO’ya vermediler. Beğenmedikleri ÖSO Zeytin Dalı Harekatı’nda 302 şehit verdi.”göndermelerini yaptı.

Fotoğraf: Betül Özdemir

“Milletin birlik beraberliğini bozmayacak tek devlet ,tek millet olacağız.TBMM’den başka devlet yok .İstek ve temennide bir olacağız. İri olacağız ,diri olacağız,kardeş olacağız. Birbirimizi Allah için seveceğiz hep birlikte “Tek Türkiye”olacağız.”Sözleriyle konuşmasını sonlandırdı. Ardından Giresun AKP İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Recep Tayyip Erdoğan’a; Tüm Giresun halkı adına 28 numaralı Giresunspor formasını hediye etti.

Fotoğraf: Betül Özdemir

yorum sayısı 121

Yorum yapmak için buraya tıklayın