anasayfa çevre Eğitim Güncel Kültür-Yaşam

Tirebolu’da renkli sergi

Tirebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce haziran ayı sergi döneminde “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinliği adı altında düzenlenen yıl sonu sergisi yoğun ilgi gördü. El sanatları ve takı alanında el emeği göz nuru ürünler ziyaretçilerin dikkatini çekti.

 

 

Doğal Dükkân’ da açılan sergide kursiyerlerin yıl boyunca yaptıkları çalışmalar halka sunulurken; “Atma Dönüştür” ve “Okullar Hayat Olsun” projeleri adı altında öğrencilerin yapmış olduğu çalışmalara da yer verildi. Açılışa katılan Halk Eğitim Müdürü Ömer Hamzaoğlu ve Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz sergiyi ziyaret ettikten sonra anasınıfı öğrencilerine hediyeler vererek fotoğraf çektirdiler.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdür Vekili Gülşen Gaffaroğlu sergi hakkında aktardığı bilgide kursiyerlere gereken her türlü istihdamı halk eğitim merkezi tarafından sağladıklarını belirterek “Kursiyerlerimiz evinde üretirken kazanmış oluyor ve tabi ki aile bütçesine katkıda bulunuyor. Yapılan ürünlerin sergide tanıtımı yapılırken kadınlarımız hem sosyalleşmiş hem de stresini atmış oluyor. Kursiyerlerimiz güzel ürünler üretirken kendilerini de motive etmiş oluyorlar” dedi.

Sergiden elde edilen gelirler nereye harcanıyor?

Kursiyerlerin şahsi ürünlerde şahsi satışlar yaptığını belirten Gülşen Gaffaroğlu, halk eğitime bırakılan ürünlerin satılmadığını, sergilemek üzere yıllarca kendi hazinelerinde sakladıklarını satış yapan kursiyerlere de yardımcı olduklarını sözlerine ekledi.

 Halk oyunları eşliğinde ilk günü tamamlanan serginin 5 gün boyunca halkın ziyaretine açık olacağı belirtildi.

 

Haber : Sedanur Güllü – Yaren Sude Fidan