MANŞET

Onsuz geçen 85. sene

Cumhuriyeti’mizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 85.yıl dönümünde sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

İlçede düzenlenen resmi törene Kaymakam Dr. Muhammed Lütfi Kotan, Belediye Başkanı Burhan Takır, Cumhuriyet Baş Savcısı Harun Yılmaz, gaziler, yerel-mülki ve siyasi parti liderlerin katılımıyla gerçekleştirildi. Ortaöğretim ve İlköğretim öğrencileri Türk bayrakları ve bağlı oldukları okulları temsil eden flamalarıyla katıldılar. Program Atatürk anıtına çelenk bırakılması ile başladı. Bir dakika saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda yapılan tören sona erdi.

Piri Reis’de Anma töreni

Piri Reis Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nin konferans salonunda anma töreni düzenlendi. Saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı okundu. Atatürk Konulu Sinevizyon gösterimi yapıldı. Şiirler okundu. Oratoryo, Biz Atatürk Gençleriyiz ve Ataya Veda adlı gösterileri performe edildi. Gösterilerin ardından Atatürk’e itafen koro müzik sunumu ile program sonlandırıldı.

Şiir yarışması düzenlendi

Atatürk’ü Anma kapsamında şiir yarışması düzenlendi. Şiir yarışması ödülleri dereceye giren öğrencilere resmi erkan tarafından verildi. Sakarya İlkokulu 3/B sınıfından Mehmet Asım Bayramoğlu’na üçüncülük ödülünü Baş Savcı Harun Yılmaz, Dumlupınar İlkokulu 4/D Erva Tuana Aydın’a ikincilik ödülünü Başkan Burhan Takır, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu 4/C sınıfından Yağmur Bayrak’a birincilik ödülünü Dr. Muhammed Lütfi Kotan takdim etti. Ödüllerin verilmesiyle program sona erdi.

Muhabir: Ali Topaloğlu

Foto Muhabir: Yağmur Gürler