Kültür-Yaşam MANŞET Yerel Yönetim

41. Giresun Uluslararası Aksu Festivali

Fotoğraf:Sefa Ak

Festivale katılan ülkelerin halk dansları toplulukları,motorcular,vatandaşlar  ile Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun katıldığı yürüyüş Yeniyol mevkiinde başladı.

Fotoğraf:Sefa Ak
Fotoğraf: Sefa Ak

Burada kalabalığa seslenen Aksu; “yaklaşık 3 bin yıllık bir geleneği canlandırdıklarını belirterek geleneklerine sahip çıktıklarını”söyledi. Bugünün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olduğunu hatırlatan Kerim Aksu: “Ülkemizin ve Cumhuriyetimizin değerini bilmeliyiz. Demokrasimizi, özgürlüğümüzü, insan haklarını ,bağımsız yargıyı bunların hepsini değerlendirip bunlardan taviz vermemeliyiz. Bu dünya bütün çocuklara bayram olsun, çocuklar ölmesin,gençler ölmesin,savaş olmasın barış içerisinde yaşamak umuduyla hepinize tekrar teşekkür ederim” dedi.

Fotoğraf: Sefa Ak

Festivale katılan Ukrayna,Gürcistan,İzmir,Bursa, Tekirdağ ve Giresun halk oyunları ekipleri el ele tutuşarak birlikte halay çekti.Festival şenlik ateşinin yakılması,havai fişek gösterisi ve İlyas Yalçıntaş konseri ile devam etti. Belediye Başkanı Aksu,sahneye çıkarak Yalçıntaş’a çiçek ve fındık başımızın tacı heykellerini hediye etti. Genç popçu seslendirdiği güzel şarkılarla gecenin ilerleyen saatlerinde hayranlarını çoşturdu.

Fotoğraf: Sefa Ak
Fotoğraf: Sefa Ak

yorum sayısı 6.304

Yorum yapmak için buraya tıklayın