anasayfa Güncel Kültür-Yaşam MANŞET Yerel Yönetim

3.Giresun Kitap Fuarı kapılarını açtı

YAREN SUDE FİDAN

Bu sene üçüncüsü düzenlenen kitap fuarı, bugün yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, yazar Said Ercan ve Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun konuşmaları ile kapılarını açtı. 

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ‘’ başlangıçtan itibaren kaliteli bir şekilde, düzenli bir şekilde sanatı, kitabı, kültürü şehrimizle ve gençlerimizle gönül bağını kurmak için azimle, dirayetle, inatla çalışmaya devam ediyoruz ‘’ şeklinde başlayan konuşmasının devamında halk tarafından fuara büyük ilgi olduğunu belirtti. Kitapların geleceğe yatırım olduğunu söyleyen Şenlikoğlu aynı zamanda çağımız gençlerinin telefonlara ilgisine dikkat çekerek yoğun bir saldırıya karşı da direniş olduğunu dile getirdi. Konuşmasını yazarlara ve katılımcılara teşekkür ederek sonlandıran Şenlikoğlu protokol üyeleri ile kurdele keserek resmi açılışı gerçekleştirdi.

Bahadır Yenişehirlioğlu Söyleşisi

YAREN SUDE FİDAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konuşmasını üç başlık altında toplayacağını söyleyen Bahadır Yenişehirlioğlu, ilk konusunu ‘’mütefekkirlerin aydınlatmadığı toplumu şarlatanlar aldatmaya başlar’’ olarak belirtti. Mütefekkirlerin aydınlar olduğunu açıklayan Yenişehirlioğlu, sözlerine ‘’gerçek mütefekkirleri kaybetmeye başlıyoruz ve ortaya şarlatanlar çıkmaya başlıyor’’ şeklinde devam etti. Konusuna bir sanatçının, çocuğunun cinsiyetini büyüdüğünde çocuğunun kendisinin karar vereceğini açıklamasını örnek veren yazar ‘’ Giderek usul usul zehirlendiğimiz bir toplumda yaşıyoruz’’ diye sözlerine ekledi. Son zamanlarda kişisel gelişim hakkında birçok kişinin kitap yazdığını belirten yazar, kendi görüşünü ise ‘’hızlandığınız takdirde unutmaya başlıyorsunuz. Durun ve bakın. Sizi zehirleyen ne varsa uzaklaşın, asıl huzura o zaman erişirsiniz’’ sözleriyle açıklarken, en önemli iki kaynağın ise Kuran-ı Kerim ve Nebevi Sünnet Metodu olduğunu dile getirdi. Sözlerini ‘’şeytanın atı ile cennete koşmanız mümkün değil. Kitaplarla şifalanın’’ diyerek sonlandıran Yenişehirlioğlu herkese teşekkürlerini ileterek salondan ayrıldı.

55 yazarın katılımı ile sekiz gün devam edecek olan fuar, açılış gününde birçok yazara ev sahipliği yaparak ilk günkü etkinliğini sonlandırdı.

Haber : Yaren Sude Fidan