Eğitim Fakülteden Haberler Kültür-Yaşam MANŞET Yerel Yönetim

23 Nisan Tirebolu’da Coşkuyla Kutlandı

Fotoğraf: Talha Mümin Çakmak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri, 15 Temmuz Demokrasi Meydanında bulunan Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz tarafından çelenk bırakılmasıyla başladı.

Fotoğraf: Talha Mümin Çakmak
Kutlama programına,  Giresun Vali Yardımcısı Recep Uzal, Garnizon Komutanı Kd. Üstğm. Hakan Baştürk,
Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, Ak Parti Tirebolu İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya

ve vatandaşlar  katıldı.

Fotoğraf: Talha Mümin Çakmak
Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla beraber günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapan  İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, “Bugün 98 yıl önce Türkiye’nin temellerini atan ilk milli meclis olan ve kurtuluş savaşının kazanılmasında büyük rol oynayan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gündür. Bugünü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak sevgi ve coşkuyla kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ‘Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.’ öngörüsüyle bağımsızlık meşalesi 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da tutuşturulmuştur. İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırmıştır. Bu şahlanışın adı birlik ve beraberliktir, milli mücadeledir, kurtuluş savaşıdır, ulusal egemenliktir, demokrasidir, sevgidir, kardeşliktir, barıştır ve ülkemizin aydınlık yarınlarıdır.” dedi.
Fotoğraf: Talha Mümin Çakmak

Kutlamalar, Yılmaz’ın konuşmasının sonlanmasıyla birlikte, Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu gösterilerle devam etti.

Fotoğraf: Talha Mümin Çakmak
Fotoğraf: Talha Mümin Çakmak
Fotoğraf: Talha Mümin Çakmak

Programın sonunda,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından hediyeleri verildi.

Fotoğraf: Talha Mümin Çakmak

Haber: Talha Mümin Çakmak