MANŞET

22 Yaşındaki Zeynep Çelik, Türkiye’nin En Genç Belediye Başkanı Seçildi!

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Çanakkale’nin Kalkım beldesi için aday olup seçimi kazanan 22 yaşındaki Zeynep Çelik, Türkiye’nin en genç belediye başkanı oldu.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Çanakkale’nin Kalkım beldesi için aday olan ve seçimi kazanan 22 yaşındaki Zeynep Çelik, Türkiye’nin en genç belediye başkanı oldu. Çanakkale Yenice’de tanınmış iş insanlarından Mehmet Çelik’in kızı olan Zeynep Çelik, bağımsız aday olarak katıldığı seçimlerde zafer kazandı. Resmi olmayan sonuçlara göre %47.91 oy oranıyla Kalkım Beldesi Belediye Başkanı seçilen Çelik’i, %40 oy oranıyla AK Parti adayı İbrahim Taşkın takip etti. Bu sonuçlarla Zeynep Çelik, Türkiye’nin en genç kadın belediye başkanı unvanını kazandı.

5 yıl boyunca Kalkım Beldesine Belediye Başkanı olacak olan Zeynep Çelik, “Hep birlikte çabalarımız ve dualarımız ile çıkmış olduğumuz bu hizmet yolunda desteklerinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim. Kalkım’a yakışır hizmeti getirmeyi, halkımıza değer vermeyi önümüzdeki 5 yılın her gününde kendime borç bilerek sizlere layık olacağım. Bu başarı hepimizin” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Gülümser AYDIN